Protokół nr XVIII z dnia 18 listopada 2019 r.

 

Protokół Nr XVIII/2019

z obrad XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego VI kadencji

w dniu 18 listopada 2019 r.

w Starostwie Powiatowym w Białymstoku

 

Obrady XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego VI kadencji, w dniu 18 listopada 2019 roku o godz. 1600 w Starostwie Powiatowym w Białymstoku, otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego – Pan Zenon Żukowski.

Na wstępie powitał członków Zarządu, wszystkich Radnych oraz zaproszonych gości (listy obecności stanowią zał. nr 1, 2,3).

    W obradach XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego wzięli udział zaproszeni goście:

  • Pani Joanna Kondzior – Sekretarz Powiatu Białostockiego,
  • Pani Maria Marciszewska – Dyrektor WSSiZK,
  • Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach,
  • Pani Beata Sikora - Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych w SP ZOZ w Łapach,
  • Pan Bogusław Łapiński – SP ZOZ w Łapach.

 

Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego – Pan Zenon Żukowski stwierdził, iż na podstawie listy obecności w obradach uczestniczy 23 Radnych, co stanowi quorum przy którym Rada Powiatu może obradować i podejmować prawomocne uchwały.

 

W obradach XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego uczestniczyli: Andrzej Babul, Adam Backiel, Maria Busłowska, Bożena Bieryło, Roman Czepe (Wicestarosta Powiatu Białostockiego), Jolanta Den, Barbara Grabowska, Andrzej Gąsowski, Mariusz Gołaszewski (Wiceprzewodniczący Rady),  Anna Grycuk,  Jan Kaczan, Paweł Kondracki, Michał Kozłowski, Rafał Łada, Bożena Nienałtowska, Jan Bolesław Perkowski (Starosta Powiatu Białostockiego), Jadwiga Piotrowska, Eugeniusz Siemieniuk, Henryk Suchocki, Sylwia Rząca, Tamara Maria Tyszkiewicz – Winogrodzka, Bogdan Zdanowicz, Zenon Żukowski (Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego).

Nieobecni byli: Jan Gradkowski (Członek Zarządu) (nieobecność usprawiedliwiona), Elżbieta Jaroszuk (nieobecność usprawiedliwiona), Zdzisław Łukaszewicz (Członek Zarządu) (nieobecność usprawiedliwiona), Sebastian Ptaszyński (Członek Zarządu) (nieobecność usprawiedliwiona).

 

Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego – Pan Zenon Żukowski odczytał wniosek o zwołanie XVIII nadzwyczajnej sesji, co stanowi zał. nr 4 do protokołu.

Przewodniczący Rady – Pan Zenon Żukowski poinformował, iż porządek dzienny XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego został przesłany Radnym. Jednocześnie zapytał o uwagi do porządku obrad.

Uwag nie zgłoszono.

Następnie, Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego – Pan Zenon Żukowski przedstawił zebranym porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego.
  2. Zajęcie stanowiska w sprawie zakupu tomografu komputerowego dla SP ZOZ w Łapach.
  3. Zamknięcie obrad XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego.

 

Ad 2. Zajęcie stanowiska w sprawie zakupu tomografu komputerowego dla SP ZOZ w Łapach.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach przedstawiła zebranym informację nt. utworzenia pracowni tomografii komputerowej w SP ZOZ w Łapach (zał. nr 5) w formie prezentacji multimedialnej.

Pan Eugeniusz Siemieniuk – Radny Powiatu Białostockiego zapytał, czy w momencie gdy poprzednia Rada Powiatu podejmowała decyzje o budowie SOR została poinformowana, iż niezbędne będzie wyposażenie pracowni komputerowej szpitala.

Pan Zenon Żukowski - Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego zapytał Panią Dyrektor, czy przedstawiając konieczność utworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego mówiła o zakupie sprzętu.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż w tej chwili nie pamięta, ale nie możliwe byłoby nie poruszenie tego tematu. Dodała, iż pomieszczenia oraz dokumentacja projektowa została wykonana w 2017 roku, która uwzględniała pomieszczenia tomografu komputerowego. 

Pan Jan Bolesław Perkowski – Starosta Powiatu Białostockiego dopowiedział, iż szpital korzysta z tomografu komputerowego wożąc pacjentów do innych szpitali. Dodał, iż nie pamięta czy w poprzedniej kadencji poruszany był temat zakupu tomografu. Zaznaczył, iż obecnie Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszty badań, więc opłacalny jest zakup tomografu komputerowego do Szpitala Powiatowego w Łapach ze względu na dość dużą liczbę skierowań na badania. Poinformował, iż szpitale, które wcześniej zakupiły sprzęt obecnie zarabiają na badaniach. Poinformował, iż dziś odbyło się uroczyste otwarcie drogi w Kurianach i odcinek drogi 2 km kosztował 14 000 000 zł, a zakup tomografu to wydatek rzędu około 2 000 000 zł.

Pan Michał Kozłowski – Radny Powiatu Białostockiego dodał, iż pod koniec kadencji usłyszał od Pani Dyrektor zapotrzebowanie na zakup tomografu komputerowego, lecz miało to być sfinansowane przez firmę zewnętrzną, a nie z budżetu powiatu. Zaznaczył, iż wczytując się w ustawę o SOR, to znajdą się jeszcze potrzebne urządzenia, które trzeba będzie wykupić. Zapytał dlaczego w 1 wariancie zakupu tomografu wykazano, iż przez 5 lat wykona się  łącznie 2 800 badań, a w pozostałych wariantach około 27 000. Poprosił o wyjaśnienie wyliczeń.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż w poprzedniej kadencji była rozmowa na temat zakupu tomografu komputerowego, lecz w tamtych czasach była rozmowa na temat dzierżawy pomieszczeń. Zaznaczyła, iż obecnie Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za badania na których można zarobić, dlatego z tego powodu jest dzisiejsza nadzwyczajna sesja. Wyjaśniła, iż liczba badań różni się, iż według outsourcing- u szpital wydzierżawia sprzęt i korzysta tylko dla potrzeb pacjentów hospitalizowanych, gdyż na skierowaniach z poradni zarabia firma zewnętrzna. Dodała, iż w pozostałych wariantach, jeżeli szpital posiada swój tomograf komputerowy, to robi badania na rzecz pacjentów hospitalizowanych oraz pacjentów skierowanych przez przychodnie specjalistyczne.

Pan Michał Kozłowski – Radny Powiatu Białostockiego poprosił o wyjaśnienie tabel  „zalety i wady” zakupu tomografu komputerowego, a mianowicie zapisu „zwiększenie dostępności badań TK mieszkańcom Powiatu i pacjentom szpitala”, który nie występuje przy 1 wariancie.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż to są zalety dla pacjentów szpitala, gdyż w tej chwili szpital ponosi koszty ze względu na transport pacjenta na badania TK.  Zaznaczyła, iż gdyby urządzenie znajdowałoby się w szpitalu, wtedy byłaby większa dostępność badań. Dodała, iż obecnie szpital wypisuje pacjenta, gdyż koszt badania tomograficznego wchodzi w skład hospitalizacji. Poinformowała, iż lekarze wypisują pacjenta, kierują do poradni i dopiero z poradni specjalistycznej pacjent kierowany jest na badania, aby nie trzymać pacjenta i nie narażać szpital na dodatkowe koszty.

Pan Michał Kozłowski – Radny Powiatu Białostockiego zapytał, jak na dzień dzisiejszy wygląda rynek lekarzy radio elektrolotów. 

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż prowadzi rozmowy z dwoma lekarzami. Poinformowała, iż obecnie rozwija się teleradiologia, która polega na tym, iż obraz w czasie badania przekazywany jest do komputera celem odczytu, a zwrotem jest opis badania. Dodała, iż w przy takim rozwiązaniu lekarz nie musi pracować cały dzień, a badanie może wykonać technik radioelektrolog, tylko podanie kontrastu wiąże się z obecnością pielęgniarki oraz nadzór lekarza.

 Pan Michał Kozłowski – Radny Powiatu Białostockiego zapytał dlaczego przy 1 wariancie jest brak możliwości pozyskania dodatkowych środków przez Szpital w ramach kontraktów z NFZ, a przy wariancie nr 3 już takiego zapisu nie ma.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż to firma zewnętrzna podpisuje kontrakt z NFZ, a szpital wydzierżawia pomieszczenia. Zaznaczyła, iż tomograf nie będzie własnością szpitala. Poinformowała, iż koszty badań dla pacjenta hospitalizowanego ponosi szpital. Firma, która będzie dzierżawiła i weźmie na swoją odpowiedzialność dostosowanie pomieszczeń, to na pewno wkalkuluje to w cenę badań, dlatego szpital założył, iż może od drugiego roku firma zgodziłaby się na obniżenie cen badań, aby pozbyć się kosztów transportu. Poinformowała, iż od kwietnia zmieniły się zasady płacenia przez NFZ nielimitowanych świadczeń i dlatego też szpital zmienił swój punkt widzenia i opracował 4 warianty zakupu tomografu komputerowego. Zaznaczyła, iż ustawa o działalności leczniczej przewiduje, iż do każdej dotacji trzeba dołożyć wkład własny poparty wskaźnikiem.

Pan Michał Kozłowski – Radny Powiatu Białostockiego zapytał jakie jest stanowisko Społecznej Rady Szpitala w tym temacie.

 Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż Rada Społeczna Szpitala omawiała temat i wybrała wariant zakupu sprzętu ze środków powiatu.

Pan Roman Czepe – Wicestarosta Powiatu Białostockiego poinformował, iż jego intencją jest zakup tomografu komputerowego ze środków własnych powiatu. Odpowiedział, iż poprzedni Zarząd Powiatu na pewno posiadał pełną wiedzę, iż trzeba będzie z tomografu komputerowego korzystać, a dziś rozmowa jest na temat jak z niego korzystać. Zaznaczył, iż w dzisiejszych czasach tomograf komputerowym jest standardowym wyposażeniem szpitali, a przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym jest to nawet obowiązek wynikający z rozporządzenia. Dodał, iż posiadanie własnego sprzętu, a wypożyczonego stanowi wielką różnicę. Zaznaczył, iż sprzęt wypożyczony to opłata za badania, badania są bardziej „ostrożne”, wywiera uczciwe podejście do pacjenta, a przy własnym sprzęcie, gdy lekarz zleca badanie, wtedy się nie dyskutuje. Zaznaczył, iż szpital w Łapach porównywany jest do szpitala w Zambrowie, gdyż usytuowany jest blisko Łomży oraz Wysokiego Mazowieckiego i nie jest wstanie poszerzyć listy usługobiorców. Zaznaczył, iż szpital w Łapach posiada zakres około 40 000 pacjentów oraz to co dzieje się w szpitalach w Białymstoku – długie kolejki, a także dobre połączenie poprzez dwupasmową drogę. Poinformował, iż obecnie panuje duża świadomość leczenia przez pacjentów, którzy wolą zapłacić za pełne badania.   

Pani Tamara Maria Tyszkiewicz – Winogrodzka – Radna Powiatu Białostockiego poprosiła o wyjaśnienie jaki jest koszt wykonania tomografii wraz z kosztem zakupu urządzenia, dostosowaniem pomieszczeń i innymi kosztami, w przeliczeniu na jednego pacjenta. Zapytała, jaki jest przewidywany przychód (kontrakty z NFZ) z wykonania badania w przeliczeniu na jednego pacjenta, aby można było obliczyć ile lat zajmie zwrot inwestycji. Nawiązując do wypowiedzi Pana Wicestarosty dodała, iż jeśli sprzęt będzie wypożyczony, to szpital nie będzie się zastanawiał skąd pozyskać około 7 000 pacjentów, a tylko odpowiedzialny będzie za dzierżawione pomieszczenie. Zaznaczyła, iż Szpital Kliniczny w Białymstoku korzysta z usług outsourcingu, czyli wydzierżawia pomieszczenia, a firma wykonuje badania tomograficzne mając w zanadrzu 200 000 mieszkańców. Stwierdziła, iż porywanie się na zakup tomografu przez Szpital w Łapach może być ponad siły.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż firma w USK w Białymstoku pracuje od wielu lat oraz w szpitalu w Hajnówce, gdyż w tamtych czasach nikt nie decydował się na zakup tomografu. Dodała, iż szpitale, które obecnie wchodzą na rynek starają się kupić swój sprzęt. Poinformowała, iż wcześniej urządzenia były bardzo drogie i posiadały zupełnie inną technologię. Wyjaśniła, iż przy sprzęcie z firmy zewnętrznej szpital nie będzie interesował się pozyskaniem kadry, wpływy będą stałe, lecz szpital nie będzie zarabiał. Zaznaczyła, iż w przypadku innych wariantów szpital może pozyskać dochody
z badań.  

Pani Beata Sikora – Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych poinformowała, iż koszt w 5 roku na jednego pacjenta wynosi 236 zł, a przychód 328 zł przy zakupie tomografu z własnych środków.

Pan Zenon Żukowski - Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego zapytał Panią Dyrektor, ile złotych Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca za badania.

Pani Beata Sikora – Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych odpowiedziała, iż średnio wynosi to 328 zł za jedno badanie, w zależności od rodzaju badania.

Pani Tamara Maria Tyszkiewicz – Winogrodzka – Radna Powiatu Białostockiego zapytała, czy w kwocie 236 zł kosztów mieszczą się koszty sprzętu, pomieszczeń, wynagrodzenia lekarza, technika, pielęgniarki.  

Pani Beata Sikora – Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych odpowiedziała, iż kwota ta zawiera już wszystkie koszta. Dodała, iż w szpitalu powstała specjalna komisja, która określiła koszta wchodzące w skład wydatków badań, na której podstawie powstała analiza zakupu tomografu.

Pani Jolanta Den – Radna Powiatu Białostockiego odpowiedziała, iż w poprzedniej Radzie była mowa o przystosowaniu pomieszczeń, a nie zakupu tomografu. Zapytała, czy któryś ze szpitali korzysta z formy leasingu tomografu komputerowego. Zapytała, czy brana jest po uwagę konkretna firma, konkretny sprzęt z określonymi parametrami, aby nie zakupić sprzętu, który przy tak rozwiniętej technice będzie przestarzały. Zapytała, czy podczas analizy trzeciego wariantu, wzięto pod uwagę to, iż powiat nie musiałby od razu wykładać środki oraz czy wzięto pod uwagę to, iż to firma będzie odpowiedzialna za części eksploatacyjne tomografu. 

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż parametry tomografu muszą wynosić minimalnie 32 rzędy. Dodała, iż analizie poddano tomografy
z różnych firm, a nawet firmy, która dopiero wchodzi na rynek Polski, więc nie będzie to stary sprzęt. Zaznaczyła, iż w przekazanych wariantach w kosztach uwzględnione są naprawy, koszta personelu, naprawy i wymiany lamp oraz dostosowanie pomieszczeń. Poinformowała, iż w wariancie leasingu dostosowanie pomieszczeń również jest po stronie szpitala.

Pan Roman Czepe – Wicestarosta Powiatu Białostockiego zaznaczył, iż firma prywatna również pozyskiwałaby pacjentów, ze względu na to, iż mieściłaby się pod szyldem szpitala. Dodał, iż technika poszła do przodu – w jednym miejscu człowiek poddawany jest badaniom, a w drugim miejscu lekarz odczytuje wynik. Zaznaczył, iż dla pacjenta szpitala najpotrzebniejsze jest wykonanie badania, by szybko podjąć diagnozę, a w firmie prywatnej jest to już niekonieczne. Dodał, iż obawia się o utracenie tego, co jest najbardziej opłacalne.

Pani Jolanta Den – Radna Powiatu Białostockiego zapytała jaki wariant rekomenduje Pani Dyrektor oraz Zarząd Powiatu.

Pan Mariusz Gołaszewski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego zaznaczył, iż w wariancie 4 (czyli zakup tomografu komputerowego) aparat zwróci się po 4 – 5 latach,
a przy tym będzie to wartość dodana szpitala. Zwrócił uwagę, iż w następnym roku powiat dołoży do remontu dróg powiatowych 40 000 000 zł. 

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż szpital rekomenduje 4 wariant, czyli środki finansowe z budżetu powiatu. Dodała, iż w przyszłym roku szpital musi udźwignąć podniesienie płacy minimalnej i musi wygospodarować środki własne na wynagrodzenia, które wzrosły już w ubiegłym roku.

Pan Jan Bolesław Perkowski – Starosta Powiatu Białostockiego zaznaczył, iż temat  zakupu tomografu komputerowego był poruszany na posiedzeniu Zarządu Powiatu, na którym stwierdzono, iż zakup ze środków własnych powiatu będzie najrozsądniejszą decyzją. Podkreślił, iż koszty dzierżawy wynoszące około 36 000 zł są małą sumą, aby firma zewnętrzna korzystała z całej infrastruktury szpitala. Dodał, iż należy wspierać pacjentów w szybkiej diagnozie, aby wyeliminować błędy lekarskie. Zaznaczył, iż po to została zwołana sesja nadzwyczajna, aby wszyscy Radni zapoznali się z tematem i aby wspólnie wybrać najlepszy wariant.   

Pan Andrzej Babul – Radny Powiatu Białostockiego stwierdził, iż jego zdaniem najlepszym wariantem będzie firma zewnętrzna, ze względu na podjęcie ostrożnego kroku – dostęp w szpitalu do tomografu. Zaznaczył, iż dziś Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za badania, lecz nie wiadomo, czy ta decyzja za pół roku nie zmieni się. Wyjaśnił, iż przy ilości ostatnich wydatków ponoszonych na szpital trzeba ostrożnie podejść do decyzji w sprawie tomografu komputerowego.

Pan Roman Czepe – Wicestarosta Powiatu Białostockiego zaznaczył, iż wybierając firmę zewnętrzną szpital nie będzie miał korzyści. Dodał, iż obecnie na badaniach można zarobić i trzeba z tego skorzystać. Poinformował, iż najlepszym rozwiązaniem będzie tworzenie nowoczesnego szpitala z własnym tomografem komputerowym, wykorzystywanym przede wszystkim do szybkiej diagnozy pacjentów szpitala,  przy zwrotach kosztów z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pan Andrzej Babul – Radny Powiatu Białostockiego zaznaczył, iż z Zabłudowa, czy Michałowa nie ma drogi, przez którą szybko można byłoby dotrzeć do Szpitala w Łapach, a droga przez Białystok to odległość dodatkowych 20 km i korki. 

Pan Bogdan Zdanowicz – Radny Powiatu Białostockiego, zapytał Panią Dyrektor, dlaczego remont pomieszczenia ma kosztować 470 000 zł oraz ile będzie kosztować samo urządzenie tomografu.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż koszt tomografu został założony w wysokości 1 400 000 zł plus remont pomieszczeń, czyli około 1 895 000 zł. Wyjaśniła, iż pomieszczenia są przygotowane: ściany i otwory, a firma która wstawia tomograf musi wmontować osłony radiologiczne i przystosować je do sprzętu, dodatkowo musi być cały system wentylacji, klimatyzacji, aby utrzymywać stałą niską temperaturę.

Pan Rafał Łada – Radny Powiatu Białostockiego zapytał które z urządzeń w Województwie Podlaskim mają niższe parametry niż 32 rzędy, a które wyższe. Zaznaczył, iż tomografu nie kupuje się na rok, czy dwa i trzeba się zastanowić nad zakupem dobrego urządzenia, aby ludzie zechcieli wykonywać przez lata badania. Zapytał jaka jest różnica kosztowa w zakupie lepszego urządzenia niż planowanego.

Pani Urszula Łapińska – Dyrektor SP ZOZ w Łapach odpowiedziała, iż pomieszczenia, w których będzie użytkowany tomograf to łącznik do budynku gospodarczego, dlatego koszt remontu jest wysoki. Cena tomografu (1 400 000 zł)  wynikła z symulacji na podstawie oferty 40 rzędowego tomografu komputerowego. Zaznaczyła, iż nie ma zestawienia jakie tomografy użytkują inne szpitale. Poinformowała, iż Narodowy Fundusz Zdrowia wymaga co najmniej 32 rzędowy tomograf komputerowy. Zaznaczyła, iż im wyższa rzędowość, tym bardziej skomplikowane badania, a szpital w Łapach nie zakładał wykonywanie tak skomplikowanych badań.  Przypominała, iż 1 400 000 zł obejmował tomograf 40 rzędowy lub 32 rzędowy z innej firmy.  

Pan Michał Kozłowski – Radny Powiatu Białostockiego zaznaczył, iż w zestawieniu widnieją obliczenia, iż SOR wykona 550 badań, pacjenci szpitala 120 badań, a w drugim roku przewidzianych badań jest na sumę 4 500, czyli około 3 800 badań trzeba będzie wykonać z opieki ambulatoryjnej lub badania osób z zewnątrz. Poinformował, iż „gorączka tomografowa” wygasa. Zaznaczył, iż nie przekonuje go stwierdzenie takie, iż jeżeli w okolicy przybędzie jeszcze jedno urządzenie, to liczba badań wyniesie około 7 000. Dodał, iż jeśli firma prywatna wynajmie pomieszczenie to ona będzie miała problem, aby pozyskać pacjentów oraz powiat zaoszczędzi na planowanym serwisowaniu sprzętu, czyli przez 5 lat wyniesie około 540 000 zł.

Pani Sylwia Rząca – Radna Powiatu Białostockiego zaznaczyła, iż konieczność zakupu tomografu jest bezwzględnie potrzebna. Dodała, iż powstanie SOR-u warunkuje posiadanie tomografu komputerowego, gdyż jest to podstawowe badanie diagnostyczne każdego pacjenta, który pojawi się na oddziale. Poinformowała, iż nawet odesłanie pacjenta do wyższego ośrodka referencyjności musi poprzedzać badanie tomografii komputerowej. Zaznaczyła, iż tak samo jak bezwzględne posiadanie lądowiska, tak i tomografu oraz innych rzeczy z którymi Radni będą się musieli zmierzyć są niezbędne Szpitalowi. Wyjaśniła, iż posiadanie tomografu spowoduje, iż będzie bezkolizyjność oraz łatwiejszy dostęp pacjentów do badań. Zaznaczyła, iż posiadanie własnego sprzętu wiąże się z dbaniem o niego, wyjściem na zewnątrz do pacjentów oraz zachęceniem do badań.

Pan Roman Czepe – Wicestarosta Powiatu Białostockiego zaznaczył, iż Szpital w Łapach jest bardzo blisko Białegostoku, jest alternatywą i zabezpieczeniem, lecz wymaga to jeszcze czasu. Podziękował Panu Janowi Kaczanowi za głos wsparcia oraz Panu Antoniemu Pełkowskiemu i Zarządowi Powiatu za wcześniejsze decyzje, Radnym za jednogłośne głosowanie  dotyczące szpitala. Zaznaczył, iż nie będzie wyścigu o lepsze tomografy, gdyż jest to skromny szpital, ale bardzo ważny i bardzo potrzebny. Poinformował, iż szpital w Łapach będzie zabezpieczeniem dla Miasta Białystok pod względem wielu aspektów. Podziękował za wypowiedzi oraz dyskusję.

Innych pytań nie zgłoszono.

Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego– Pan Zenon Żukowski przedstawił zebranym projekt uchwały w sprawie zajęcia stanowiska odnośnie zakupu tomografu komputerowego na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach, co stanowi zał. nr 6 do protokołu.

Ogłoszono 5 minut przerwy.

Rada Powiatu Białostockiego głosowała nad wyborem wariantu zakupu tomografu komputerowego:

  • Wariant I - 6 głosów „za” (outsourcing),
  • Wariant II - 0 głosów „za” (kredyt),
  • Wariant III - 0 głosów „za” (leasing),
  • Wariant IV - 17 głosów „za” (środki finansowe budżetu Powiatu oraz środki Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach) (zał. nr 7).

Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego zarządził głosowanie nad projektem uchwały w sprawie zajęcia stanowiska odnośnie zakupu tomografu komputerowego na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach wraz z wariantem nr IV – zakup tomografu komputerowego na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach ze środków finansowych budżetu Powiatu oraz środków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach.  

Rada Powiatu Białostockiego przy 20 głosach „za” oraz 3 głosach „wstrzymujących się” (zał. nr 8) podjęła uchwałę Nr XVIII/157/2019 z dnia 18 listopada 2019 r. w sprawie  zajęcia stanowiska odnośnie zakupu tomografu komputerowego na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach (zał. nr 9).

 

Ad 3. Zamknięcie obrad XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego.

 

  Wobec wyczerpania porządku obrad, Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego – Pan Zenon Żukowski zamknął obrady XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu VI kadencji, w dniu 18 listopada 2019 roku, o godz. 1830.

 

 

Protokołowała:                                                                                                                              Podpisał:

Joanna Sanik                                                                                           Przewodniczący Rady Powiatu  Białostockiego

                                                                                                                                                  Zenon Żukowski

        

 

Metryka strony

Podmiot udostępniający informacje: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Informację wytworzył / za treść informacji odpowiada: Zenon Żukowski - Przewodniczący Rady

Opublikował: Joanna Kondzior

Data wytworzenia informacji / dokumentu: 18-11-2019

Data udostępnienia w BIP: 23-12-2019 17:25

Data modyfikacji informacji: 23-12-2019 17:25