Uchwała Nr XLI/378/2006
Uchwała Nr XLI /378/ 2006
Rady Powiatu Białostockiego
z dnia 29 czerwca 2006 roku
w sprawie skargi na działalność Starosty Białostockiego oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
Na podstawie art.229 pkt 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego /Dz.U. z 2000 roku Nr 98, poz. 1071 z późn. zm./ oraz § 17 ust. 2 Statutu Powiatu Białostockiego /Dz. Urz. Woj. Podl. z 2001 roku Nr 67, poz. 1969 z późn. zm./, Rada Powiatu Białostockiego uchwala, co następuje:
§ 1
Uznać skargę Państwa Elżbiety i Tadeusza Charyłów za bezzasadną z przyczyn zawartych w uzasadnieniu, stanowiącym załącznik do uchwały.
§ 2
Upoważnić Przewodniczącego Rady Powiatu Białostockiego do udzielenia pisemnej odpowiedzi skarżącemu.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Andrzej Adam Kałużyński
Załącznik
do Uchwały nr XLI/ 378/2006
Rady Powiatu Białostockiego
z dnia 29 czerwca 2006r.
Uzasadnienie
Państwo Elżbieta i Tadeusz Charyłowie w dniu 15 maja 2006 roku złożyli do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku skargę na „układy korupcyjne określonych funkcjonariuszy państwowych i samorządowych Białegostoku”. Powyższa skarga, zgodnie z kompetencjami, została przesłana do Rady Powiatu Białostockiego celem rozpatrzenia w części dotyczącej zarzutów wobec Starosty Białostockiego oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku. Ponieważ jest to kolejna skarga w tej samej sprawie, Rada Powiatu dysponuje obszernym materiałem w tym zakresie. Komisja Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego, Przedsiębiorczości i Rynku Pracy, analizując przesłane przy skardze dokumenty zauważyła, iż Państwo Elżbieta i Tadeusz Charyłowie do skargi dołączyli tylko wybrane elementy z prowadzonego postępowania administracyjnego i sądowego różnych instytucji. Należy podkreślić, iż organy w swoich postępowaniach nie potwierdziły zarzutów zgłaszanych przez skarżących.
Odpowiadając na nowy zarzut zawarty w skardze dotyczący jakoby zatajenia przez Panią Barbarę Wacławską - Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku i Pana Wiesława Pusza – Starosty Białostockiego faktu przejęcia firmy „Abacco” sp. z o. o. przez „Sanvin” sp. z o. o. informuję, iż jest on bezzasadny. Z przedłożonych Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego, Przedsiębiorczości i Rynku Pracy kopii dokumentów jasno wynika, iż Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy XVI Wydział ds. Gospodarczych i Rejestrowych zaniedbał obowiązku poinformowania Sądu Gospodarczego w Białymstoku. o zaistniałej zmianie w sytuacji prawnej „Abacco” sp. z o. o. .
Sąd w Białymstoku powziął tę wiadomość dopiero pod koniec 2005 roku i natychmiast podjął przewidziane prawem czynności. Postanowienie rejestrujące przejęcie spółki „Abacco” uprawomocniło się w grudniu 2005r. Postępowanie w przedmiocie uzyskania nakazu zapłaty zakończyło się nadaniem przez Sąd klauzuli wykonalności w dniu 22 lipca 2002 roku. W związku z powyższym nie można za zaistniałą sytuacją winić ani Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku, ani też Starosty Białostockiego, gdyż w trakcie trwania postępowania przed sądem nie mogli oni wiedzieć o dokonanych zmianach.
Rada Powiatu Białostockiego, analizując zgromadzone w tej sprawie dokumenty kierowała się tylko i wyłącznie przesłankami merytorycznymi, nie znajdując uzasadnienia dla żadnego z przedstawionych w skardze zarzutów.
Metryka strony