URP/III/24/07

Uchwała Nr III/24/07

Rady Powiatu Białostockiego

z dnia 1 lutego 2007 roku

 

 

w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Białostockiego za rok 2006

 

 

Na podstawie art. 38b ust. 3 ustawy o samorządzie powiatowym z dnia 5 czerwca 1998r. (Dz. U. Nr 142 z 2001r. poz. 1592 ze zm.) Rada Powiatu Białostockiego uchwala, co następuje:

 

§ 1

Przyjmuje się „Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Białostockiego za rok 2006”, stanowiące załącznik do niniejszej uchwały.

 

§ 2

Wykonanie Uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Białostockiego.

 

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

 

Podpisał:

Walenty Sic – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu

 

 

 

 

                                                                                                                             Załącznik do Uchwały Nr III/24/07

                                                                                                                             Rady Powiatu Białostockiego

                                                                                                                             z dnia 1 lutego 2007 roku

 

Sprawozdanie z działalności

Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Białostockiego

za rok 2006

 

Zgodnie z art. 38b ust. 3 ustawy o samorządzie powiatowym z dnia 5 czerwca 1998r. (Dz. U. Nr 142 z 2001r. poz. 1592 ze zm.) przedstawiam sprawozdanie z działalności komisji za rok 2006.

Komisja pracowała zgodnie z „Planem pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku na 2006 rok. Kontynuowano działania związane z wcześniej funkcjonującymi programami:

-       „Bezpieczna wieś”

-        Bezpieczna woda”

-       „Mój dzielnicowy”

-       „Linie energetyczne”

-       „Bezpieczeństwo dóbr kultury narodowej”

-       „Bezpieczny ogród”

-       „Bezpieczna komórka”

-       „Bezpieczne wakacje/ferie”

-       „Bezpiecznie do szkoły/domu”.

Wyróżniającym problemem rozwiązywanym w minionym roku jest bezpieczeństwo na drogach, szczególnie tych o dużym natężeniu ruchu.

Komisja nadzorowała i akceptowała następujące przedsięwzięcia:

1.       Udział w opracowaniu „Zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego dla zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej Rozlewni Gazu Płynnego ORLEN GAZ w Łapach.

2.       Monitorowanie i usuwanie zagrożeń związanych z okresem zimowych w sezonie 2005/2006 i przygotowanie do sezonu 2006/2007.

3.       Przeprowadzenie ćwiczenia sztabowego nt. „Zabezpieczenie działań w przypadku stwierdzenia zachorowania drobiu na ptasią grypę”.

4.       Przeprowadzenie zajęć seminaryjnych Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, firm asenizacyjnych na temat: „Przedsięwzięcia organizacyjne w zakresie usuwania, utylizacji lub składowania odpadów niebezpiecznych, w tym powstałych w wyniku zdarzeń losowych (wypadki komunikacyjne, awarie budowlane, itp.) w świetle uwarunkowań formalno-prawnych po nowelizacji ustawy o odpadach.”

5.       Wytypowanie psychologów z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do współpracy z Powiatowym Zespołem Reagowania Kryzysowego i uczestnictwa w działaniach ratowniczych.

6.       Udział w pracach organizacyjnych i ufundowanie nagród w konkursie „Najlepszy Rewir Dzielnicowych Miasta Białegostoku i Zespół Dzielnicowych Powiatu Białostockiego”, organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku.

7.       Organizacja ćwiczenia Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego, przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku z udziałem Nadleśnictwa Żednia.

8.       Udział w wieloszczeblowym ćwiczeniu wojewódzkim organizowanym pod kryptonimem „CZERWIEC 06”.

9.       Zintensyfikowanie działań przeciwpożarowych w okresie suszy letniej.

10.    Dokonanie przeglądu technicznego urządzeń ochrony przeciwpowodziowej, jak też służb biorących udział w akcji ochrony z chwilą wystąpienia zjawisk hydrologiczno-meteorologicznych mogących stanowić zagrożenie dla ludności i gospodarki.

11.    Ustalono sposób nadzoru w wytypowanych obiektach budowlanych o podwyższonym ryzyku, ze względu na możliwość przebywania w nich znacznej ilości osób.

12.    Przedstawiono prośbę do Wojewody Podlaskiego w sprawie umieszczenia w Gródku zespołu ratownictwa medycznego typu „W”.

W związku z wyborami samorządowymi nastąpiło rozkompletowanie składu osobowego komisji. Minął również okres kadencji wynoszący trzy lata.

Trwają prace nad powołaniem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w nowym składzie.

 

 

 

 

 

Podpisał:

Walenty Sic – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu

 

 

 

 

Metryka strony

Podmiot udostępniający informacje: Piotr Łapiński

Opublikował: Hanna Tołłoczko

Data wytworzenia informacji / dokumentu: 01-02-2007

Data udostępnienia w BIP: 06-02-2007 08:26

Data modyfikacji informacji: 07-02-2007 15:53