Protokół Nr 71 z dnia 3 stycznia 2008 roku
Or.V.0062- 71 / 08
Protokół Nr 71/08
z posiedzenia Zarządu Powiatu Białostockiego
w dniu 3 stycznia 2008 roku
w Starostwie Powiatowym w Białymstoku
Posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego III kadencji, w dniu 27 grudnia 2007 roku, o godz. 1030 w Starostwie Powiatowym w Białymstoku, otworzył Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz – Przewodniczący Zarządu.
Obecni wg listy obecności w załączeniu /zał. nr 1/.
Proponowany porządek obrad przyjęto jednogłośnie do realizacji, w brzmieniu:
1.Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
2.Ustalenie zakresu czasowego realizacji projektów drogowych składanych przez Powiat do współfinansowania w ramach RPO WP 2007 – 2013.
3.Przyjęcie rozliczenia dotacji celowej na podstawie zawartych umów pomiędzy Powiatem Białostockim a Gminami.
4.Zaakceptowanie aneksu do programu naprawczego DPS w Jałówce z filią w Łaźniach oraz zapoznanie się z wynikami kontroli przeprowadzonej przez Urząd Wojewódzki w tej placówce z udziałem Dyrektora Jana Steckiewicza.
5.Zapoznanie się z zarządzeniem w sprawie zmian w KRS wnioskowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Czarnej Białostockiej.
6.Skierowanie Regulaminu wynagradzania w 2008 roku nauczycieli szkół i placówek oświatowych oraz placówek wychowawczych do Związków Zawodowych celem zaopiniowania.
7.Podpisanie umowy z Centrum Kształcenia Praktycznego w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla zakładu budżetowego z 2008 rok.
8.Podpisanie porozumienia w sprawie objęcia doradztwem metodycznym nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Białostocki.
9.Podpisanie umowy w sprawie przekazania w 2008 roku dotacji na działalność Niepublicznego LO dla Dorosłych w Surażu oraz Chroszczy.
10.Podpisanie odpowiedzi na interpelację Radnych Pana Wojciecha Bukłaha, Pana Jana Kaczmarka, Pana Zdzisława Łukaszewicza oraz Pana Antoniego Bogdana.
11.Rozpatrzenie wniosku Urzędu Miejskiego w Tykocinie o przyznanie dotacji na dofinansowanie imprezy p.n. „Zdobycie Tykocina – 2008 rekonstrukcja bitwy o Tykocin i zamek z 1657 roku”.
12.Przedstawienie przez Skarbnika Powiatu sprawozdania SP ZOZ w Łapach za 11 miesięcy 2007 roku.
13.Udzielenie upoważnienia do podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego nieruchomości położonej w Łapach między ul. Główną i Nową.
14.Przyjęcie informacji WGKiN w sprawie wszczętego postępowania o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na działkach położonych w Supraślu w sąsiedztwie nieruchomości stanowiących własność Powiatu Białostockiego.
15.Sprawy różne.
Ad. 1
Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Zarządu Powiatu.
Członkowie Zarządu Powiatu Białostockiego, po zapoznaniu się z treścią protokołu nr 70/07 z dnia 27 grudnia 2007 roku, przyjęli go jednogłośnie, bez uwag.
Ad. 2
Ustalenie zakresu czasowego realizacji projektów drogowych składanych przez Powiat do współfinansowania w ramach RPO WP 2007 – 2013.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz, poinformował zebranych o potrzebie ustalenia zakresu czasowego realizacji projektów drogowych składanych przez Powiat do współfinansowania w ramach RPO WP 2007 - 2013.
Wyjaśnienia dotyczące powyższej kwestii, przedłożył Pan Adam Kamiński – Wicestarosta Powiatu Białostockiego. Poinformował, że jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie inwestycji w roku 2009 ewentualnie w 2010, zaś rok 2008 należy poświęcić na załatwianie formalności związanych z ww. programem.
Pan Ireneusz Ordziejewski – Członek Zarządu Powiatu, przedstawił inna koncepcję czasowej realizacji ww. projektów drogowych. Zauważył, że część prac należałoby wykonać już w 2008 roku.
Pan Jarosław Wądołowski – Członek Zarządu Powiatu, przyznał rację Panu Ireneuszowi Ordziejewskiemu.
Pani Maria Borodziuk – Skarbnik Powiatu Białostockiego, poinformowała zabranych o wielu wątpliwościach związanych z kwestią przekazywania środków finansowych w ramach RPO WP w latach 2007 – 2013.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz, poinformował, że należy rozważyć obydwie możliwości czasowego zakresu realizacji ww. projektów drogowych.
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie postanowił, że w roku 2008 zostaną podjęte jedynie działania formalne związane z ww. projektami drogowymi, zaś w przypadku otrzymania dofinansowania w roku 2009 zostałby realizowany projekt dotyczący tzw. szosy Kruszewskiej, zaś w roku 2010 projekt dotyczący drogi Gródek – Michałowo – Zabłudów.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Powiatowemu Zarządowi Dróg w Białymstoku.
Ad. 3
Przyjęcie rozliczenia dotacji celowej na podstawie zawartych umów pomiędzy Powiatem Białostockim a Gminami.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz, przedstawił Członkom Zarządu rozliczenia dotacji celowych na podstawie zawartych umów pomiędzy Powiatem Białostockim a Gminami /zał. nr 2/.
Pan Marek Jędrzejewski – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku, przedłożył wyjaśnienia w tej sprawie.
Zarząd Powiatu Białostockiego po zapoznaniu się z ww. rozliczeniami, upoważnił do ich podpisania Pana Ireneusza Ordziejewskiego – Członka Zarządu Powiatu Białostockiego oraz Pana Jarosława Wądołowskiego – Członka Zarządu Powiatu Białostockiego /zał. nr 3 – 7/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Budżetu i Finansów.
Ad. 4
Zaakceptowanie aneksu do programu naprawczego DPS w Jałówce z filią w Łaźniach oraz zapoznanie się z wynikami kontroli przeprowadzonej przez Urząd Wojewódzki w tej placówce, z udziałem Dyrektora Jana Steckiewicza.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz przywitał przybyłych na posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego Panią Elżbietę Annę Turczewską – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku oraz Pana Jana Steckiewicza – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Jałówce z Filą w Łaźniach. Jednocześnie poprosił przybyłych o wyjaśnienia dotyczące szczegółów dotyczących aneksu do programu naprawczego DPS w Jałówce z Filią w Łaźniach oraz przedstawienie wyników kontroli przeprowadzonej przez Urząd Wojewódzki w ww. placówce /zał. nr 8/.
Pani Elżbieta Anna Turczewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku wyjaśniała zebranym, iż „proponowany aneks jest zgodny z przedstawionymi przez kontrolerów Urzędu Wojewódzkiego zaleceniami. W przypadku otrzymania dotacji na utworzenie ośrodka wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Filii w Łaźniach program naprawczy będzie musiał ulegać dalszym modyfikacjom.”
Pan Jan Steckiewicz – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jałówce z Filią w Łaźniach poinformował zebranych, iż „aneks o którym mowa w konsekwencji nie spowoduje żadnego zwiększenia wydatków w DPS w Jałówce z Filią w Łaźniach. W wystąpieniach pokontrolnych poruszana była kwestia wypłacania pieniędzy dla mieszkańców. Sprawa ta była przedmiotem korespondencji pomiędzy DPS a Urzędem Wojewódzkim, w wyniku której osiągnięto pewien konsensus. (…) Jeśli chodzi o aneks to na początku roku 2007 został złożony program naprawczy, w którym zaznaczono, że DPS w Jałówce posiada pokoje gościnne. Były one zlokalizowane w budynku po byłym SP ZOZ w Jałówce. Urząd Wojewódzki zakwestionował jednak takie rozwiązanie, uzasadniając to tym, że pokój gościnny powinien być w budynku bądź w pobliżu DPS. Pokój gościnny jest przeznaczony dla osób, które odwiedzają mieszkańców DPS. Utworzyć takie coś należy z racji tego, że Jałówka leży w pewnym oddaleniu od Białegostoku, poza tym w placówce przebywają osoby spoza terenu Powiatu Białostockiego z Augustowa czy Niedzicy. Pokój taki zostanie urządzony w piwnicy budynku. Pokój ten ma 20 metrów powierzchni, jest w nim okno i bieżąca woda. Będzie to realizowane w ramach posiadanego sprzętu. Jeśli chodzi o wyniki kontroli to zaznaczono, że nie ma windy w DPS w Łaźniach, ale w programie naprawczym przewidziane zostało zainstalowanie ww. urządzenia. Kolejna kwestia dotyczy zasad postępowania z depozytami pieniężnymi i przedmiotami wartościowymi podopiecznych. Kontrola zarzuciła, iż wypłata pieniędzy obywa się w obecności opiekuna twierdząc, że stanowi to naruszenie wolności mieszkańca DPS. Z kolei wynik audytu wewnętrznego przeprowadzonego w 2006 roku był odmienny. W zaleceniach zasugerowano by opiekun był obecny przy ww. czynności. W związku z zaistniałą nieścisłością pomiędzy wynikami kontroli oraz korespondencji pomiędzy Urzędem Wojewódzkim a DPS, ustalono, że zostanie zmieniona instrukcja dotycząca postępowania w ww. sprawie. Ponadto nakazano by w sprawie indywidualnych form wsparcia na posiedzeniach zespołu terapeutyczno – opiekuńczego domu omawiać należy zadania dla których zespół został powołany, kontrolerzy zwrócili uwagę, że do zadań zespołu nie należy określanie godzin wyjścia mieszkańców DPS. Jest jedna rzecz, która faktycznie wynikła z niedopatrzenia. Jest to obowiązek zapewnienia wszystkim pracownikom zespołu terapeutycznego uczestnictwa co najmniej raz na dwa lata w szkoleniach na temat praw mieszkańców domów opieki społecznej. Jedno szkolenie odbyło się w roku 2004 następne miało miejsce w 2007. W związku z czym został już opracowany harmonogram szkoleń, przyjęty zarządzeniem wewnętrznym. Należy ponadto modyfikować plany w oparciu o zmiany dotyczące funkcjonowania mieszkańca ustalone na posiedzeniu zespołu terapeutyczno – opiekuńczego. Modyfikacje takie zostały poczynione, chodziło tu o pewne formalne zapisy.”
Pani Elżbieta Anna Turczewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku, dodała że w protokole znalazły się także uwagi dotyczące konieczności przestrzegania tego by liczba mieszkańców w Domu Pomocy Społecznej nie przekraczała liczby miejsc.
Zarząd Powiatu Białostockiego po zapoznaniu się z wynikami kontroli oraz po wysłuchaniu wyjaśnień, zwrócił uwagę Dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Jałówce z Filią w Łaźniach na zbyt małą częstotliwość szkoleń pracowniczych.
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie zaakceptował ww. aneks /zał. nr 9/.
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie upoważniła Pana Wiesława Pusza – Starostę Powiatu Białostockiego do podpisania pism skierowanych do Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Jałówce z filią w Łaźniach oraz Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w ww. sprawie /zał. nr 10 – 11/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku.
Ad. 5
Zapoznanie się z zarządzeniem w sprawie zmian w KRS wnioskowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Czarnej Białostockiej.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz zapoznał zebranych z zarządzeniem w sprawie zmian w KRS wnioskowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Czarnej Białostockiej /zał. nr 12/.
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku – Pani Elżbieta Anna Turczewska poinformowała o szczegółach ww. sprawy „zarządzenie dotyczy zwrotu wniosku Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” w Czarnej Białostockiej. Z zarządzenia tego wynika, że Stowarzyszenie nie uiściło opłaty związanej z ww. wnioskiem, ale najistotniejsza rzecz to, że Stowarzyszenie zbędnie złożyło formularz KRS – SZ, gdyż przepisy ustawy z 7 kwietnia 1989 roku Prawo o stowarzyszeniach nie przewidują możliwości podziału stowarzyszenia poprzez wydzielenie z niego samodzielnej jednostki organizacyjnej. Stowarzyszenie jako osoba prawna może działać prowadząc Warsztat Terapii Zajęciowej.”
Pan Wiesław Pusz – Starosta Powiatu Białostockiego, zapytał o to jak ma się to do zapisu znajdującego się w art. 10 a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Pani Elżbieta Anna Turczewska, zauważyła, iż „są to dwie odmienne podstawy prawne. Ww. zapis wprowadzony został do ustawy zmianą w roku 2003. Z kolei w rozporządzeniu wydanym do ww. ustawy art. 10 a nie znalazł żadnego odzwierciedlenia.”
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku, poinformowała, iż rozmawiała na ww. temat z przedstawicielami Stowarzyszenia i poradziła by „ponownie złożono formularz do sądu, uzasadniając jego ponowne złożenie powołując się na art. 10 a ww. ustawy. Jeśli chodzi o Stowarzyszenie „START” to nie otrzymało ono jeszcze żadnej informacji dotyczącej złożonego przez nich wniosku.”
Pani Maria Borodziuk – Skarbnik Powiatu Białostockiego, zauważyła, iż wskazana w zarządzeniu przez sąd forma rozwiązania ww. kwestii jest niespotykana.
Pani Elżbieta Anna Turczewska dodała, że w związku z zaistniałą sytuacją nie będzie możliwe uregulowanie wszelkich kwestii formalnych przez Stowarzyszenia przed 25 stycznia 2008 roku, która to data o jest stateczną dla podpisania bądź nie umów z Warsztatami Terapii Zajęciowej na przekazywanie środków na funkcjonowanie WTZ. Do tego czasu rejestracji w KRS Stowarzyszenia na pewno nie będą miały.
Pan Wiesław Pusz – Starosta Powiatu Białostockiego, zauważył, iż należy tą kwestię rozwiązać, widoczne są działania podjęte przez Stowarzyszenia, a ww. okoliczności nie wynikają z ich winy.
Zarząd Powiatu Białostockiego po zapoznaniu się z ww. pismem postanowił, iż należy przygotować do podpisu projekty umów ze Stowarzyszeniami odpowiednio zmodyfikowane w związku z zaistniałą sytuacją, jednocześnie Stowarzyszenia mają nadal podejmować działania mające na celu wyodrębnienie WTZ.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku.
Ad. 6
Skierowanie Regulaminu wynagradzania w 2008 roku nauczycieli szkół i placówek oświatowych oraz placówek wychowawczych do Związków Zawodowych celem zaopiniowania.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz poinformował zebranych o potrzebie skierowania Regulaminu wynagradzania w 2008 roku nauczycieli szkół i placówek oświatowych oraz placówek wychowawczych do Związków Zawodowych celem zaopiniowania /zał. nr 13 - 14/.
Pani Maria Marciszewska – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego, przedłożyła zebranym wyjaśnienia dotyczące ww. kwestii.
Pani Elżbieta Anna Turczewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku poinformowała zabranych o tym, że w porównaniu z regulaminem z ubiegłego roku, w tym nie zaszły żadne znaczne zmiany.
Zarząd Powiatu Białostockiego, jednogłośnie zaakceptował treść przedłożonych Regulaminów. Do podpisania pism przewodnich upoważniono Pana Wiesława Pusza – Starostę Powiatu Białostockiego /zał. nr 15 - 16/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego.
Ad. 7
Podpisanie umowy z Centrum Kształcenia Praktycznego w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla zakładu budżetowego z 2008 rok.
Pan Wiesław Pusz – Starosta Powiatu Białostockiego, przedstawił Członkom Zarządu projekt umowy z Centrum Kształcenia Praktycznego w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla zakładu budżetowego /zał. nr 17/.
Wyjaśnienia dotyczące ww. projektów, przedłożyła Pani Elżbieta Anna Turczewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku. Poinformowała, iż zawarte w umowie kwoty są z ustaleniami zawartymi w uchwale Rady Powiatu Białostockiego.
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie zaakceptował ww. umowę, upoważniając do jej podpisania Pana Wiesława Pusza – Starostę Powiatu Białostockiego oraz Pana Adama Kamińskiego – Wicestarostę Powiatu Białostockiego, przy kontrasygnacie Pani Marii Borodziuk – Skarbnika Powiatu Białostockiego /zał. nr 18/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego.
Ad. 8
Podpisanie porozumienia w sprawie objęcia doradztwem metodycznym nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Białostocki.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz, zapoznał zebranych z projektem porozumienia w sprawie objęcia doradztwem metodycznym nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Białostocki /zał. nr 19/
Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego – Pani Maria Marciszewska poinformowała zebranych, iż „sprawa ta była już przedmiotem posiedzenia Zarządu Powiatu Białostockiego. W wyniku ustaleń w uchwale Rady Powiatu Białostockiego w sprawie budżetu Powiatu Białostockiego na 2008 rok, została zapisana dotacja w wysokości 13 488 złotych na objęcie doradztwem metodycznym nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Białostocki. W związku z czym przedłożony został Zarządowi ww. projekt.”
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie zaakceptował ww. porozumienie upoważniając do jego podpisania Pana Wiesława Pusza – Starostę Powiatu Białostockiego oraz Pana Adama Kamińskiego – Wicestarostę Powiatu Białostockiego przy kontrasygnacie Pani Marii Borodziuk – Skarbnika Powiatu Białostockiego /zał. nr 20/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego.
Ad. 9
Podpisanie umowy w sprawie przekazania w 2008 roku dotacji na działalność Niepublicznego LO dla Dorosłych w Surażu oraz Chroszczy.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz przedstawił zebranym projekty umów w sprawie przekazania w 2008 roku dotacji na działalność Niepublicznego LO dla Dorosłych w Surażu oraz Choroszczy /zał. nr 21 - 22/.
Pani Maria Marciszewska – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego, przedłożyła wyjaśnienia dotyczące ww. umów.
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie zaakceptował treść przedłożonych umów, upoważniając do ich podpisania Pana Wiesława Pusza – Starostę Powiatu Białostockiego oraz Pana Adama Kamińskiego – Wicestarostę Powiatu Białostockiego, przy kontrasygnacie Pani Marii Borodziuk – Skarbnik Powiatu Białostockiego /zał. nr 23 – 24/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego.
Ad. 10
Podpisanie odpowiedzi na interpelację Radnych Pana Wojciecha Bukłaha, Pana Jana Kaczmarka, Pana Zdzisława Łukaszewicza oraz Pana Antoniego Bogdana.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz, zapoznał zebranych z propozycjami odpowiedzi na interpelacje Radnych Rady Powiatu Białostockiego zgłoszonymi podczas XIV Sesji Rady /zał. nr 25 - 30/.
Pani Maria Marciszewska – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego, przedłożyła zebranym wyjaśnienia dotyczące odpowiedzi na interpelację Radnego Pana Wojciecha Bukłaha „jest to już po raz kolejny poruszany ten sam problem - rady społeczne przy szpitalach wojewódzkich. Zagadnienie to było już poruszane przez Radnego Pana Zenona Żukowskiego.”
Zarząd Powiatu Białostockiego, jednogłośnie zaakceptował propozycję odpowiedzi na interpelację Radnych Pana Wojciecha Bukłaha oraz Pana Jana Kaczmarka, upoważniając do ich podpisu Pana Wiesława Pusza – Starostę Powiatu Białostockiego /zał. nr 31 - 32/.
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie zaakceptował propozycję przedłożonych odpowiedzi na trzy interpelacje Radnego Pana Zdzisława Łukaszewicza oraz dwie Pana Antoniego Bogdana, upoważniając do ich podpisu Pana Adama Kamińskiego – Wicestarostę Powiatu Białostockiego /zał. nr 33 – 36/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku oraz Powiatowemu Zarządowi Dróg w Białymstoku.
Ad. 11
Rozpatrzenie wniosku Urzędu Miejskiego w Tykocinie o przyznanie dotacji na dofinansowanie imprezy p.n. „Zdobycie Tykocina – 2008 rekonstrukcja bitwy o Tykocin i zamek z 1657 roku”.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz, przedstawił Członkom Zarządu wniosek Urzędu Miejskiego w Tykocinie o przyznanie dotacji na dofinansowanie imprezy p.n. „Zdobycie Tykocina – 2008 rekonstrukcja bitwy o Tykocin i zamek z 1657 roku” /zał. nr 37/.
Pani Maria Marciszewska – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego przypomniała zebranym, iż „w ubiegłym roku Powiat również uczestniczył w organizacji ww. imprezy. Wtedy przyznana została dotacja w wysokości 2 500 złotych z przeznaczeniem na wyżywienie i noclegi dla rekonstruktorów bitwy. W tym roku Urząd prosi o dotację w wysokości 3 000 złotych na zabezpieczenie medyczne imprezy, ochronę, toalety przenośne i wynajem koni.”
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie przyznał dotację na organizację ww. imprezy w wysokości 2 500 złotych. Jednocześnie zwrócił się z wnioskiem do Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego, o dokładne opracowanie umowy na przekazanie ww. dotacji dla Gminy Tykocin.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego.
Ad. 12
Przedstawienie przez Skarbnika Powiatu sprawozdania SP ZOZ w Łapach za 11 miesięcy 2007 roku.
Pan Wiesław Pusz – Starosta Powiatu Białostockiego, zwrócił się z prośbą do Pani Marii Borodziuk – Skarbnika Powiatu Białostockiego o przedstawienie sprawozdania z SP ZOZ w Łapach za 11 miesięcy /zał. nr 38/.
Pani Maria Borodziuk – Skarbnik Powiatu Białostockiego, przedłożyła wyjaśnienia w tej sprawie „jest to skrócona analiza sytuacji finansowej SP ZOZ w Łapach po jedenastu miesiącach 2007 roku. Jeszcze w listopadzie roku 2007 zapadła decyzja o umorzeniu zaciągniętej pożyczki na restrukturyzację zadłużenia. To umorzenie w postaci zysków nadzwyczajnych stanowi kwota 1 312 996 złotych. W związku z tym na koniec listopada 2007 roku zysk netto zarejestrowany przez SP ZOZ w Łapach wynosi 1 678 832 złotych.” Ponadto Pani Maria Borodziuk przedstawiła zebranym zestawienie zobowiązań SP ZOZ w Łapach z podziałem na długoterminowe i krótkoterminowe oraz wykres zobowiązań, z którego wynika, że najtrudniejszym okresem dla SP ZOZ był 31 grudnia 2003 roku.
Zarząd Powiatu Białostockiego przyjął ww. sprawozdania Skarbnika Powiatu Białostockiego.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Budżetu i Finansów.
Ad. 13
Udzielenie upoważnienia do podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego nieruchomości położonej w Łapach między ul. Główną i Nową.
Starosta Powiatu Białostockiego – Pan Wiesław Pusz, przedstawił Członkom Zarządu potrzebę upoważnienia do podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego nieruchomości położonej w Łapach między ul. Główną i Nową /zał. nr 39/.
Pani Anna Szczepańska – Sekretarz Powiatu Białostockiego, przedstawiła zebranym szczegóły dotyczące powyższego zagadnienia.
Zarząd Powiatu Białostockiego jednogłośnie upoważnił Panią Helenę Magnuszewską – inspektora w Wydziale Geodezji, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Białymstoku do podpisania ww. protokołu.
Upoważnienie zostało podpisane przez wszystkich obecnych Członków Zarządu Powiatu Białostockiego /zał. nr 40/.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Wydziałowi Geodezji, Katastru i Nieruchomości.
Ad. 14
Przyjęcie informacji WGKiN w sprawie wszczętego postępowania o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na działkach położonych w Supraślu w sąsiedztwie nieruchomości stanowiących własność Powiatu Białostockiego.
Pan Wiesław Pusz – Starosta Powiatu Białostockiego zapoznał Członków Zarządu, z informacją Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości w sprawie wszczętego postępowania o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na działkach położonych w Supraślu w sąsiedztwie nieruchomości stanowiących własność Powiatu Białostockiego /zał. nr 41/.
Zarząd Powiatu Białostockiego przyjął ww. informację Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości.
Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Pani Annie Szczepańskiej – Sekretarzowi Powiatu Białostockiego.
Ad. 15
Sprawy różne.
W sprawach różnych, Pani Maria Borodziuk – Skarbnik Powiatu Białostockiego, zwróciła się z prośbą do Członków Zarządu, o podjęcie decyzji dotyczącej nowych diet przysługujących Radnym wybranym na Wiceprzewodniczących Komisji Rady Powiatu Białostockiego. Od 1 grudnia 2007 roku obowiązuje nowa uchwała Rady Powiatu Białostockiego w ww. kwestii. „Komisje obradowały w różnym czasie 3, 6 grudnia 2007 roku zaś wybór na Wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury Technicznej nastąpił dopiero 13 grudnia 2007 roku. Powstaje tu pewien problem czy Wiceprzewodniczącemu ww. komisji należy zapłacić za cały miesiąc czy też nie. W związku z tym wystąpiono o opinię prawną do Radczyń Prawnych. Opinia nie jest jednoznaczna, stąd zwracam się z prośbą do Zarządu Powiatu o podjęcie decyzji w tej sprawie.” /zał. nr 42/.
Zarząd Powiatu Białostockiego, po wysłuchaniu wyjaśnień Pani Marii Borodziuk – Skarbnika Powiatu Białostockiego oraz zapoznaniu się z opinią Radcy Prawnego w ww. sprawie, postawił jednogłośnie, że diety mają zostać wypłacone wszystkim Wiceprzewodniczącym Komisji Rady Powiatu Białostockiego za cały miesiąc grudzień 2007 roku, bez względu na to kiedy został dokonany wybór na Wiceprzewodniczącego Komisji.
Pan Adam Kamiński – Wicestarosta Powiatu Białostockiego, przedstawił zebranym sytuację dotyczącą powołania Lokalnej Grupy Działania, w skład której mają wejść następujące gminy: Czarna Białostocka, Supraśl, Wasilków, Juchnowiec Kościelny, Zabłudów, być może dołączą jeszcze gminy Michałowo i Gródek. Ponadto poinformował o przygotowaniach do złożenia wniosku termo modernizacyjnego razem z Gminami w ramach dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Więcej spraw różnych nie zgłoszono, wobec czego posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego w dniu 3 stycznia 2008 roku dobiegło końca o godzinie 1415.
Protokołowała
Ewa Jakiel
Podpisali
Wiesław Pusz – Starosta Powiatu Białostockiego
Adam Kamiński – Wicestarosta Powiatu Białostockiego
Ireneusz Ordziejewski – Członek Zarządu
Jarosław Wądołowski – Członek Zarządu
Barbara Grabowska – Członek Zarządu
Metryka strony