UZP Nr 460/2016
UCHWAŁA NR 460/2016
ZARZĄDU POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO
z dnia 8 listopada 2016 r.
w sprawie przeznaczenia do wynajęcia części nieruchomości
Na podstawie art. 32 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814 ze zm.), art. 13 ust. 1 , art. 40 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 1774 ze zm.) oraz § 13 ust. 1 Uchwały Nr XXVII/190/2016 Rady Powiatu Białostockiego z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie określenia zasad gospodarowania przez Powiat Białostocki nieruchomościami o wartości nie przekraczającej pięćset tysięcy zł (Dz. Urz. Woj. Podl. z 2016r. poz. 2908) Zarząd Powiatu Białostockiego uchwala, co następuje:
§ 1
Przeznacza się do wynajęcia, od dnia 1 marca 2017 r., na okres 5 lat :
lokal o pow. 14,48 m2 znajdujący się na parterze wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku (korytarz i klatka schodowa) określonym na 9,96 m2 , w budynku położonym w Białymstoku, przy ul. Słonimskiej 15/1, na nieruchomości gruntowej oznaczonej numerem geodezyjnym 587/2 o pow. 0,4329 ha, posiadającej urządzoną księgę wieczystą KW 116 347. Lokal winien być wykorzystywany na prowadzenie działalności związanej z ochroną i promocją zdrowia lub na prowadzenie nieuciążliwej działalności gospodarczej.
§ 2
Wyłonienie najemcy nastąpi w drodze ustnego przetargu nieograniczonego.
§ 3
Przedmiotem przetargu jest miesięczna stawka czynszu netto za 1 m2 . Wywoławcza stawka czynszu za 1 m2 lokalu, o którym mowa w § 1 wynosi 20,00 zł ( słownie: dwadzieścia złotych).
§ 4
Najemca zobowiązany będzie ponosić inne opłaty związane z eksploatacją przedmiotu najmu (w szczególności: koszty energii elektrycznej, wody ciepłej i zimnej, wywozu nieczystości, ogrzewania, koszty dozoru przedmiotu umowy, koszty sprzątania części wspólnych budynku, podatku od nieruchomości).
§ 5
Podstawowe warunki umowy określa załącznik do niniejszej uchwały.
§ 6
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Podpisali:
Antoni Pełkowski – Starosta
Jolanta Den – Wicestarosta
Jan Kaczan – Członek Zarządu
Załącznik
do uchwały nr 460/2016
Zarządu Powiatu Białostockiego
z dnia 8 listopada 2016 r.
Umowa najmu winna być zawarta na następujących warunkach:
- Wynajęty lokal będzie wykorzystywany przez najemcę na prowadzenie działalności związanej z ochroną i promocją zdrowia lub na prowadzenie nieuciążliwej działalności gospodarczej.
- Należności przywidziane w umowie najmu, po upływie każdego roku kalendarzowego mogą ulec zmianie, stosownie do wartości siły nabywczej pieniądza, zgodnie ze wskaźnikami wzrostu cen towarów i usług, ogłaszanymi przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, określonymi w odrębnych przepisach.
- Należności przewidziane w umowie najmu płatne będą co miesiąc do 10 dnia każdego następnego miesiąca po upływie miesiąca kalendarzowego, przelewem na konto podane przez wynajmującego. Jeśli koniec terminu do wykonania zapłaty przypadnie na dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa następnego dnia roboczego po tym dniu. Za dzień zapłaty uważa się datę uznania przez bank rachunku wynajmującego.
- Najemcę obciążają drobne nakłady połączone z używaniem rzeczy.
- Za zgodą wynajmującego, najemca będzie mógł oddać przedmiot najmu osobie trzeciej do bezpłatnego używania albo w podnajem, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego przeznaczenia przedmiotu umowy.
- Samowolna zmiana przeznaczenia przedmiotu umowy lub samowolne przekazanie uprawnień wynikających z umowy na osobę trzecią mogą spowodować rozwiązanie umowy, bez wypowiedzenia.
- Po zakończeniu najmu, najemca obowiązany będzie zwrócić przedmiot umowy w stanie nie pogorszonym, a nakłady poniesione przez najemcę w okresie najmu przejdą na własność wynajmującego, chyba że strony postanowią inaczej.
- Jeżeli najemca dopuści się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności, wynajmujący będzie mógł najem wypowiedzieć bez zachowania terminu wypowiedzenia. Wynajmujący uprzedzi wówczas najemcę o zamiarze wypowiedzenia, udzielając mu dodatkowego miesięcznego terminu do zapłaty zalegającego czynszu.
- W przypadku opóźnienia się z zapłatą należności przewidzianych w umowie, wynajmujący będzie naliczał, za czas opóźnienia, odsetki ustawowe, chociażby nie poniósł żadnej szkody i chociażby opóźnienie było następstwem okoliczności za które najemca odpowiedzialności nie ponosi.
- W sprawach nieuregulowanych w treści umowy, będą miały zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.
Podpisał:
Antoni Pełkowski – Starosta
Metryka strony