UCHWAŁA NR VI/69/2024 RADY POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO z dnia 24 października 2024 r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia oraz realizację projektu „Kształcenie zawodowe na potrzeby Gospodarki 4.0 i Gospodarki Obiegu Zamkniętego ”.
UCHWAŁA NR VI/69/2024
RADY POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO
z dnia 24 października 2024 r.
w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia oraz realizację projektu „Kształcenie zawodowe na potrzeby Gospodarki 4.0 i Gospodarki Obiegu Zamkniętego ”.
Na podstawie art. 4 ust 1 pkt 1 oraz art. 12 pkt 4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2024r., poz. 107) Rada Powiatu Białostockiego uchwala, co następuje:
§1.
Wyraża się zgodę na zawarcie porozumienia oraz realizację projektu pn. „Kształcenie zawodowe na potrzeby Gospodarki 40 i Gospodarki Obiegu Zamkniętego”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027, Priorytet VIII: Fundusze na rzecz edukacji i włączenia społecznego, działanie 8.2: Zintegrowany terytorialnie rozwój edukacji i kształcenia w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.
§2.
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Białostockiego.
§3.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Podpisała: Bożena Nienałtowska – Przewodnicząca Rady Powiatu
Załącznik do uchwały Nr VI/69//2024 Rady Powiatu Białostockiego z dnia 24 października 2024 r.
Uzasadnienie
Powiat Białostocki otrzymał od Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego propozycję uczestnictwa w projekcie pn. „Kształcenie zawodowe na potrzeby Gospodarki 4.0 i Gospodarki Obiegu Zamkniętego”. Projekt swoim zasięgiem obejmie szkoły zawodowe, dla których organem prowadzącym jest Miasto Białystok oraz Powiat Białostocki, zlokalizowane na ternie gmin znajdujących się na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. W przypadku Powiatu Białostockiego jest to Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach. Planowane w ramach projektu działania to m.in.: diagnoza luk kompetencyjnych, staże praktyczne w miejscu pracy, szkolenia i kursy specjalistyczne dla uczniów, doskonalenie zawodowe nauczycieli, współpraca z uczelniami szkół zawodowych czy wyposażenie szkół zawodowych. W celu przystąpienia do projektu Powiat Białostocki będzie zobowiązany m.in. do: użyczenia Stowarzyszeniu w jednej ze szkół pomieszczenia na utworzenie Laboratorium oraz prowadzenia w nich zajęć wskazanych w projekcie, wniesienie wkładu własnego w postaci kosztów udostępnienia sal na działania edukacyjne oraz wniesienia wkładu własnego rzeczowego w postaci kosztów wynagrodzenia nauczycieli zaangażowanych w działania szkoleniowe i edukacyjne takie jak wycieczki edukacyjne (z wyłączeniem wynagrodzenia na realizację zajęć pozalekcyjnych, które będzie finansowane z projektu) czy zachowania zasady trwałości w odniesieniu do powstałej lub dostosowanej w trakcie projektu infrastruktury.
Biorąc pod uwagę korzyści wynikające z realizacji wskazanego projektu, podjęcie niniejszej uchwały jest uzasadnione.
Podpisała: Bożena Nienałtowska – Przewodnicząca Rady Powiatu
Metryka strony