UZP Nr 102/2015
UCHWAŁA Nr 102/2015
ZARZĄDU POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO
z dnia 15 maja 2015 r.
w sprawie zasad obowiązujących w Powiecie Białostockim przy rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” w 2015 r. - Moduł I
Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 5 i art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 595 z późn. zm.), art. 35a ust. 1 pkt 4 i art. 47 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.) oraz w związku z realizacją Umowy nr AS3/000005/10/D w sprawie realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd" zawartej w dniu 4 kwietnia 2013 r. ( z późn. aneksami) pomiędzy Powiatem Białostockim a PFRON Zarząd Powiatu Białostockiego uchwala, co następuje:
§ 1. 1. Ustala się następujące zasady obowiązujące w Powiecie Białostockim przy rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” w 2015 r. Moduł I:
1) Program w Module I jest realizowany przez Powiat Białostocki w oparciu o „Zasady dotyczące wyboru, dofinansowania i rozliczania wniosków o dofinansowanie w ramach modułu I i II pilotażowego programu „Aktywny samorząd” oraz „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku zatwierdzone przez Zarząd PFRON.
2) Przy rozpatrywaniu wniosków osób niepełnosprawnych złożonych o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach Modułu I pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w Powiecie Białostockim stosowany będzie punktowy system oceny merytorycznej wniosków wraz z określeniem minimalnego progu punktowego umożliwiającego realizację wniosków w ramach limitów środków finansowych tj. w limicie wydatków bieżących i limicie wydatków inwestycyjnych – zgodnie z Kartą Oceny Merytorycznej Wniosku stanowiącą załącznik do niniejszej uchwały.
3) Ocenie merytorycznej podlegać będą następujące kwestie:
a) stopień niepełnosprawności,
b) aktywność zawodowa,
c) pobieranie nauki w szkole lub na uczelni
d) przedmiot, o którego dofinansowanie ubiega się Wnioskodawca
e) inne kryteria (uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez instytucje wsparcia dziennego; ubieganie się przez wnioskodawcę o dofinansowanie protezy dwóch kończyn, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości); ubieganie się o pomoc w utrzymaniu sprawności posiadanego wózka elektrycznego lub protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości).
4) Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania przy ocenie merytorycznej wniosku wynosi 120 pkt .
5) Ocenione merytorycznie wnioski szeregowane będą na liście rankingowej, według kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów. Sporządzane będą dwie listy rankingowe - dla danych limitów środków finansowych PFRON tj. odrębnie dla wniosków złożonych w ramach wydatków bieżących i dla wydatków inwestycyjnych. Dofinansowanie uzyskają osoby, które otrzymają najwyższą liczbę punktów i zmieszczą się w limicie środków finansowych przekazanych przez PFRON na realizację zadań bieżących i inwestycyjnych.
6) Minimalny próg punktowy umożliwiający udzielanie dofinansowania w 2015 r. w ramach wydatków inwestycyjnych ustala się na co najmniej 40 punktów. W ramach wydatków bieżących realizowane będą wnioski mieszczące się w limicie środków przekazanych przez PFRON.
7) Ranking punktacji merytorycznej wniosków dotyczących dofinansowania ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” będzie w ciągu 2015 r. sporządzany dwukrotnie tj: - dla wniosków złożonych do dnia 10.06.2015 r. oraz ponownie po 30.08.2015 r.
8) Wnioski osób niepełnosprawnych, złożone do 10.06.2015 r., na które wnioskodawcy nie otrzymali dofinansowania przy rozpatrywaniu I transzy środków PFRON na 2015 r. będą uwzględnione w rankingu sporządzanym po 30 sierpnia 2015 r. dla środków przekazanych przez PFRON w II transzy.
2. Zakupiony w ramach umowy sprzęt (wyposażenie) powinien być fabrycznie nowy i posiadać stosowne atesty, certyfikaty lub deklaracje zgodności lub inne dokumenty niezbędne do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Podpisał:
Antoni Pełkowski - Starosta
Jan Kaczan – Członek Zarządu
Michał Kozłowski – Członek Zarządu
Wiesław Pusz – Członek Zarządu
Metryka strony