UZP Nr 505/10

UCHWAŁA NR 505/10
ZARZĄDU POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO
z dnia 18 marca 2010 roku
 
w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2010 zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
 
                Na podstawie art. 11 ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873, z późn. zm.)  Zarząd Powiatu Białostockiego uchwala, co następuje:
§ 1
1.     Ogłasza się otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2010 zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
2.     Treść ogłoszenia stanowi załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2
Ogłoszenie konkursu, o którym mowa w § 1 ust. 2 zamieszczone zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej, w siedzibie oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Białymstoku.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Staroście Białostockiemu.
§ 4
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Podpisał:
Wiesław Pusz – Starosta
Adam Kamiński – Wicestarosta
Barbara Grabowska – Członek Zarządu
Ireneusz Ordziejewski – Członek Zarządu
 
 
 
 


Załącznik do uchwały Nr 505/10
Zarządu Powiatu Białostockiego
z dnia 18 marca 2010 roku
 
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2010 zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu
Na podstawie art. 11, 13 i 14 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) oraz uchwały Nr XXXVIII/359/09 Rady Powiatu Białostockiego z dnia 26 listopada 2009 roku w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Białostockiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2010” Zarząd Powiatu Białostockiego ogłasza konkurs ofert na realizację w roku 2010 zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
I Cel konkursu:
1.     Podstawowym celem konkursu ofert jest zapewnienie ogółowi młodzieży możliwości uprawiania różnych form aktywności fizycznej stanowiących istotne wsparcie dla rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego, w wymiarze i zakresie dyktowanym potrzebami biologicznymi człowieka.
2.     Rodzaj i formy realizacji zadania:
Propagowanie, upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej w środowisku szkolnym na poziomie powiatowym, w tym:
a)    organizowanie i prowadzenie systemu współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Białostockiego,
b)    organizacja dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć w formach pozaszkolnych, dla dzieci i młodzieży,
c)    upowszechnianie i rozwijanie rekreacji fizycznej i sportu oraz innych form aktywnego wypoczynku na terenie Powiatu Białostockiego ze szczególnym uwzględnieniem środowiska wiejskiego,
d)    aktywizowanie środowiska osób niepełnosprawnych do uprawiania sportu.
 
II Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizacje zadań:
Na realizację zadań w 2010 roku przeznacza się łączną kwotę 10 000 zł.
W roku 2009 nie ogłaszano otwartego konkursu ofert z zakresu kultury fizycznej, zatem nie udzielono na ten cel dotacji.
W roku 2008 na realizację w/w zadania przeznaczono łączną kwotę 7945,42 zł – Białostockiemu Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu na organizację i przeprowadzenie zawodów powiatowych, „V podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu białostockiego”.
 
III Zasady przyznawania dotacji:
1.     O przyznanie dotacji na realizację zadań mogą ubiegać się:
a) organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.), oraz ustawy o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 roku (Dz. U Nr 157 poz. 1240),
b) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,
c) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego prowadzące działalność pożytku publicznego,
d) spółdzielnie socjalne,
e) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 stycznia1996 r. o kulturze fizycznej, które nie działają w celu osiągnięcia zysku.
2.     Dotacja może zostać przyznana oferentowi, który złoży w terminie prawidłowo opracowaną ofertę wg wzoru stanowiącego zał. Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 roku w sprawie oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 264, poz.2207).
3.     O dotację na realizację zadań mogą ubiegać się w/w oferenci, z zastrzeżeniem, że prowadzą działalność statutową w dziedzinie popularyzowania kultury fizycznej i sportu.
4.     Warunkiem otrzymania dotacji jest, co najmniej 15 % wkład własny lub z innych źródeł finansowania.
5.     Dotacje na realizację zadań publicznych mogą być wykorzystane w szczególności na:
a)     wynagrodzenia wypłacane na podstawie umów o dzieło i umowy zlecenia oraz honoraria,
b)    wynajem obiektów i sal niezbędnych do przeprowadzenia zadania,
c)     koszty obsługi technicznej,
d)    nagrody rzeczowe i finansowe oraz materiały,
e)     zakup usług obcych: przejazdy i zakwaterowanie, transport.
6.     Wysokość przyznanej dotacji może być niższa, niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferent:
a) zobowiązany jest do przedłożenia zaktualizowanego harmonogramu oraz kosztorysu,
b) może negocjować zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania oraz zmniejszyć deklarowany wkład własny zawarty w ofercie proporcjonalnie do zmniejszonej dotacji,
c) może zrezygnować z dotacji, oświadczając o tym pisemnie w ciągu 14 dni od dnia powiadomienia o wysokości przyznanej dotacji.
IV Termin i warunki realizacji:
1.     Zadanie winno być wykonane w wybranym terminie: od dnia zawarcia umowy do 31 grudnia 2010 roku.
2.     Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością, zgodnie z zawarta umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami, w zakresie opisanym w ofercie.
3.     Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy (której wzór określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 roku w sprawie ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego zał. Nr 2 do rozporządzenia) pomiędzy Zarządem Powiatu Białostockiego a podmiotem uprawnionym.
4.     Zleceniobiorcy są zobowiązani do:
 a) otwarcia odrębnego rachunku bankowego,
 b) wyodrębnienia ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację umowy.
5.     Dotacja nie może być wykorzystana na zobowiązania powstałe przed datą zawarcia umowy o udzielenie dotacji oraz na pokrycie kosztów statutowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją danego zadania.
 
      V Termin składania ofert:
      19 kwiecień 2010 r.
 
VI Zasady składania ofert:
1.     Ofertę realizacji zadania (druk do pobrania na stronie internetowej: www.powiatbialostocki.pl) należy sporządzić według wzoru, stanowiącego zał. nr 1 do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 roku w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania tego zadania (Dz. U. Nr 264, poz. 2207).
2.     Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty (w przypadku kopii każda ze stron powinna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez upoważnione osoby reprezentujące dany podmiot):
a)     aktualny statut podmiotu,
b)    aktualny odpis z rejestru lub odpowiednio wyciąg z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących,
c)     sprawozdanie merytoryczne i finansowe za ostatni rok (bilans, rachunek wyników lub rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa); w przypadku organizacji działającej krócej, za spełnienie wymogu uważa się sprawozdanie za okres od rejestracji do daty ogłoszenia konkursu,
d)    umowę partnerską lub oświadczenie partnera (w przypadku wskazania partnera),
e)     oferty wraz z załącznikami mogą być składane w godzinach pracy Urzędu – osobiście w Wydziale Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego, 15-569 Białystok, ul. Borsucza 2 (III Piętro, pokój 305, Tel. 085/740-39-81) lub przesłane pocztą na w/w adres (liczy się data wpływu do Urzędu),
f)     oferta powinna być złożona w zamkniętej kopercie z napisem „Otwarty konkurs ofert na realizację zadania Powiatu Białostockiego – z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu”.
VII Terminy i tryb stosowany przy dokonywaniu wyboru oferty:
1.     Odrzuceniu podlegają oferty:
a)     złożone na drukach innych niż wskazane w niniejszym ogłoszeniu,
b)    złożone po terminie,
c)     których termin realizacji zadania jest inny niż w ogłoszeniu,
d)    dotyczące zadania, które nie jest objęte celami statutowymi organizacji składającej ofertę,
e)     złożone przez podmiot nieuprawniony,
f)     nie dotyczące pod względem merytorycznym zadania wskazanego w ogłoszeniu,
g)    oferty organizacji, które w poprzednim roku nie rozliczyły otrzymanej dotacji lub wydatkowały ją niezgodnie z przeznaczeniem,
h)     podpisane przez osoby nieupoważnione,
i)      oferty złożone bez dokumentów, o których mowa w dziale VI.
2. Oceny formalnej, merytorycznej i finansowej ofert dokonuje komisja powołana Uchwałą Zarządu Powiatu Białostockiego.
3.     Ostateczną decyzję o wyborze ofert i przyznaniu bądź odmowie przyznania dotacji podejmuje Zarząd Powiatu Białostockiego w formie uchwały, po zapoznaniu się z protokołem komisji nie później niż w terminie 30 dni od daty złożenia ofert.
4.     Podmioty zgłaszające oferty zostaną pisemnie powiadomione o decyzji Zarządu w ciągu 30 dni od daty składania ofert.
5.     Od uchwały Zarządu Powiatu Białostockiego w sprawie wyboru ofert i udzielenia dotacji nie ma zastosowania tryb odwoławczy.
 
VIII Kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert:
1.       Merytoryczne:
a)     stopień w jakim oferta odpowiada warunkom realizacji zadania,
b)    zasięg działania,
c)     atrakcyjność oferty pod względem sposobu realizacji zadania,
d)    ilość osób objętych realizacja zadania,
e)     nowatorstwo,
f)     możliwość kontynuacji,
g)    korzyści dla dzieci i młodzieży wynikające z realizacji zadania.
2.       Finansowe:
a)     koszty realizacji zadania w stosunku do zakresu i liczby osób objętych projektem,
b)    udział środków własnych oferenta,
c)     inne źródła finansowania.
3.       Organizacyjne:
a)     posiadane zasoby kadrowe i rzeczowe,
b)    dokonania i pozycję wnioskodawcy w środowisku lokalnym, 
c)     dotychczasowe doświadczenie w realizacji zadań podobnego typu.
4.       Ocena dotychczasowej współpracy z administracją publiczną rzetelne oraz terminowe wykonywanie i rozliczanie zadań zleconych w ubiegłych latach.
 
Podpisał:
Wiesław Pusz -Starosta

Metryka strony

Podmiot udostępniający informacje: Wiesław Pusz – Starosta Adam Kamiński – Wicestarosta Barbara Grabowska – Członek Zarządu Ireneusz Ordziejewski – Członek Zarządu

Opublikował: Agnieszka Mudzińska

Data wytworzenia informacji / dokumentu: 18-03-2010

Data udostępnienia w BIP: 19-03-2010 08:29

Data modyfikacji informacji: 19-03-2010 12:48